Pasaules līmeņa pieeja pacientiem, personālam un apmeklētājiem medicīnas iestādēs

Ierobežota un uzraugāma pieeja konkrētām telpām konkrētos diennakts laikos ir drošākais ceļš uz drošas un tīras vides nodrošināšanu veselības aprūpes iestādēs.

Lai nodrošinātu pieeju, drošību un vienlaicīgi arī augstas kvalitātes medicīnas pakalpojumus ir nepieciešama gudra, diskrēta un efektīva drošības un ēkas pārvaldības sistēma. Tai jābūt pietiekami elastīgai, lai nodrošinātu dažādās pacientu, medicīnas personāla un apmeklētāju vajadzības.

Sienas slēdži (elbow switches) un antibakteriālie durvju rokturi palīdz novērst infekciju izplatīšanos operāciju zālēs un pacientu telpās, bet pieejas kontroles sistēmas un evakuācijas ceļi nodrošina nepieciešamos drošības līmeņus visā ēkā.

Galvenās jomas, kur ASSA ABLOY var piedāvāt integrētus risinājumus:

Galvenā ieeja: lielai/intensīvai slodzei paredzētas automātiskās bīdāmās, rotējošās vai vērtņdurvis apmeklētājiem un ir piemērotas personām ratiņkrēslos, kombinācijā ar elektronisko pieejas kontroles sistēmu ar attālinātu uzraudzību no centrālās telpas, kas nodrošina tikai pilnvarotu personu iekļuvi ēkā konkrētās nakts stundās.
Pacientu telpas un palātas: drošas un plašas telpas un palātas, kas aprīkotas ar durvīm un rokturiem ar antibakteriālām īpašībām, lai ierobežotu infekciju izplatīšanos, kā arī slēdzenes un pieejas kontroles sistēmas sensitīvākām pacientu grupām, kā piemēram, demences un psihiatrijas slimnieku palātām.
Aptiekas: drošas iekšējās/slimnīcu aptiekas ar augsta līmeņa aizsardzību un pieejas kontroli ar izsekojamības un uzraudzības sistēmu, lai novērstu zādzības un, nepieciešamības gadījumā, palīdzētu izmeklēšanas procesā.
Ķirurģijas nodaļas: Speciālās automātiskās durvis ķirurģijas nodaļām un operāciju zālēm, kas aprīkotas ar sienas (elbow) slēdžiem, lai samazinātu kontaktu ar rokturiem un izslēgtu infekciju risku, kā arī kontroles sistēmas, lai nepieļautu nepiederošu personu iekļūšanu telpās.
Pamatlīdzekļu/īpašuma izsekojamība: programmējamie atslēgu un garderobes skapīši viegli iekļaujas pieejas kontroles risinājumos un sniedz papildus drošību, pateicoties reālā laika izsekojamības sistēmai, atzīmēšanai/reģistrēšanai un vērtīgāko pamatlīdzekļu izsekojamībai.
Avārijas izejas: steidzamas izejas/izkļūšanas risinājumi kopā ar ērtu izejas drošības sistēmu, ieskaitot pielāgojamas (fit-for-purpose) ugunsdrošības durvis un panikas/ārkārtas izejas sistēmas, kas pasargā gan cilvēkus, gan īpašumu ārkārtas gadījumos un novērš iekļūšanu ēkā no ārpuses jebkurā situācijā.